Archiwum kategorii: Informacje ogólne

Impotencja – objawy i symptomy

Współczesna medycyna, która odnosi się do naruszeń związanych z częściową lub całkowitą utratą zdolności mężczyzny do odbycia stosunku seksualnego, używa określenia takiego jak impotencja. Jednak przeprowadzone badania potwierdzają, że 25% kobiet również cierpi na dysfunkcję seksualną, jaką jest impotencja u kobiet. Przedstawicielki płci pięknej w tej chorobie mogą nadal uprawiać seks, ale prawie nie odczuwają… Czytaj dalej »

Problemy z erekcją u mężczyzny – przyczyny

Mechanizm wzwodu prącia jest następujący. Penis składa się głównie z ciał gąbczastych i jamistych, w których prawie nie ma krwi w stanie spoczynku. W momencie pobudzenia seksualnego krew wypełnia je i łączy mięśnie kulszowo-jamiste u podstawy penisa, co odcina przepływ krwi, utrzymując w ten sposób erekcję. Z tego mechanizmu pracy można wywnioskować, że problem z… Czytaj dalej »

Buzdyganek naziemny czyli medycyna chińska na potencję i libido

Buzdyganek naziemny od dawna stosowany jest w medycynie chińskiej i indyjskiej. Ta niezwykła roślina wywiera niezwykle korzystny wpływ na libido, jednak spektrum jej działania jest znacznie szersze. Ziele buzdyganka pomaga w leczeniu zaburzeń erekcji, zwalcza stany zapalne oraz jest stosowane w terapii schorzeń układu krążenia. Tribulus Terrestris wykazuje też działanie uspokajające i wzmacniające.