Wzmocnienie erekcji i potencji – 7 sprawdzonych sposobów

Wzmocnienie erekcji – 4 sprawdzone metody

Stres, przemęczenie, zła dieta oraz wiek to tylki niektóre przyczyny problemów z erekcją. Każdy mężczyzna pragnie być wytrzymałym kochankiem i chcę, aby przedłużenie erekcji odbywało się w sposób naturalny. Jak więc tego dokonać? Odpowiednie ćwiczenia na erekcję mogą zdziałać cuda. Opisane poniżej przykłady to naturalne, nieinwazyjne sposoby na erekcję.

Spis treści artykułu – nawigacja

 1. Wstęp do sposobów na wzmocnienie erekcji
 2. Trening mięśni Kegla i mięśni PC
 3. Trening Start-Stop metodą Semansa
 4. Metody treningowe Masters & Johnson
 5. Hinduistyczne techniki – czyli joga tantryczna i ćwiczenia oddechowe
 6. Trening aerobowy i jego wpływ na ogólną kondycję łóżkową
 7. Siłownia – wpływ testosteronu na naszą erekcję
 8. Alternatywne sposoby na wzmocnienie potencji

Sposoby na to jak wzmocnić erekcję

Sposobów na wzmocnienie energii jest naprawdę dużo. Niektóre opierają się na metodach lekarskich, inne dotyczą przede wszystkim metodologii leczenia w domu i wprowadzenia odpowiednich nawyków żywieniowych. Poniżej przedstawimy najlepsze sposoby, naszym zdaniem, aby wzmocnić erekcję.

1. Sposoby na erekcję zazwyczaj dotyczą treningu mięśni Kegla – przykłady jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy u facetów

Mężczyźni również posiadają mięśnie kegla i powinni je ćwiczyć. Regularne ćwiczenia wspomagają erekcję, pomagają kontrolować wytrysk oraz zwiększają intensywność orgazmu. Jak więc ćwiczyć? Trzeba wyobrazić sobie, że odczuwamy potrzebę oddania moczu i w tym momencie z całych sił zaciskamy mięśnie krocza, jakbyśmy chcieli się powstrzymać. Trzymamy licząc do 5-10 i rozluźniamy. Należy wykonywać 3 serie po 10 powtórzeń. Cały trening robimy 4 razy dziennie. Przy regularnych ćwiczeniach wzmocnienie erekcji gwarantowane.

Mięśnie Kegla (nazywane też jako mięśnie PC) u kobiety są dobrze znane i przebadane. O tym, że należy je ćwiczyć wie niemal każda przedstawicielka płci pięknej. A jak to wygląda w przypadku mężczyzny? Otóż my, panowie też posiadamy mięsień PC – a właściwie zespół mięśni i wiązadeł, które są określane jako mięśnie dna miednicy. Są one umiejscowione pomiędzy nasadą penisa a odbytem, a najłatwiejszym sposobem na ich zlokalizowanie jest chwilowe wstrzymanie oddawania moczu. A zlokalizowanie owych mięśni znacznie ułatwia ćwiczenia dna miednicy. Ktoś mógłby zapytać – czy ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn są konieczne? Otóż odpowiedź brzmi tak, gdyż trening mięśni dna miednicy nie tylko pomaga uporać się z problemami układu moczowego, ale także pozytywnie wpływa na poprawę erekcji. Zatem ćwiczenie PC daje wiele wymiernych efektów, wśród których można wymienić:

 • unikniecie problemów z oddawaniem moczu,
 • wydłużenie i wzmocnienie erekcji,
 • kontrola wytrysku,
 • intensyfikacja orgazmu.

Zatem odpowiedzią na pytanie „jak poprawić erekcję?” są ćwiczenia Kegla. I co ważne – ćwiczenia na mięśnie Kegla są proste i nie wymagają żadnych skomplikowanych przygotowań.

Ćwiczenia Kegla – przykłady

Jedno z podstawowych pytań dotyczących mięśni dna miednicy brzmi: jak ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzny? Otóż sposobów na to jest co najmniej kilka.

 • Napinanie mięśni – napnij mięśnie Kegla na 3 sekundy, a następnie rozluźnij je też na 3 sekundy; powtórz ćwiczenie 10 razy; każdego dnia wykonuj po 3 serie i zwiększaj czas napinania i rozluźniania,
 • Wstrzymywanie oddawania moczu – podczas oddawania moczu przerywaj na kilka sekund załatwianie potrzeby fizjologicznej (co ważne – przy wykonywaniu tego ćwiczenia należy zachować umiar, gdyż zbyt częste ćwiczenie mięśni Kegla podczas oddawania moczu może doprowadzić do zapalenia pęcherza; ten rodzaj treningu powinien być traktowany jedynie jako początkowy),
 • Kulki analne (kulki gejszy) – umieść je w odbycie, a one wprawią mięśnie dna miednicy w drgania, co spowoduje mimowolne kurczenie i zaciskanie owych mięśni.
 • Urządzenie do ćwiczenia mięśni Kegla – Dodatkowo można sięgnąć po prosty elektrostymulator, który będzie przydatny w sytuacji, gdy brakuje samozaparcia do samodzielnych ćwiczeń. Sposób użycia takiego aparatu prezentuje film nagrany przez producenta.

Po jakim czasie mogę się spodziewać rezultatów?

Mówiąc o ćwiczeniach mięśni dna miednicy warto też wspomnieć o tym, w jakim czasie te ćwiczenia na erekcję (i nie tylko) przynoszą oczekiwane rezultaty. Wiadomo, iż efekty nie pojawią się pierwszego dnia. Jednak już po około dwóch tygodniach można zauważyć pierwsze pozytywne zmiany. Jednak jest jeden warunek – trening mięśni Kegla musi być sumienny i systematyczny (czyli wykonywany codziennie). Tylko wtedy ćwiczenia poprawiające erekcję przyniosą skutek.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę w życiu seksualnym mężczyzny pełnią mięśnie Kegla. Ćwiczenia lub gadżety pomagają w zachowaniu ich sprawności. Co więcej – ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn opinie ma bardzo dobre. Specjaliści przekonują, iż taki trening to doskonały sposób na wzmocnienie funkcji seksualnych. Dodatkowo mężczyźni potwierdzają, iż ma on przełożenie na udane życie erotyczne.

2. Metoda start stop czyli trening Semansa

Jednym z ćwiczeń na wydłużenie erekcji jest metoda star – stop, która została zaprezentowana w 1956 roku przez amerykańskiego urologa Jamesa Semansa. Metoda Semansa – zwłaszcza na początku – jest zalecana przede wszystkim podczas masturbacji. Jak wskazuje sama nazwa – polega ona na doprowadzeniu się do punktu, w którym nastąpiłby orgazm oraz wytrysk i przerwaniu masturbacji właśnie w tym momencie. W tym momencie należy odczekać kilka chwil, aż podniecenie trochę opadnie. Jeśli się to uda, to należy wrócić do zaniechanych czynności  i ponownie wycofać się tuż przed wytryskiem.

Ćwiczenie należy powtórzyć kilkukrotnie. Jak podkreślają specjaliści – na początku sukcesem będzie rozpoznanie chwili, w której należy się wycofać. Z każdym kolejnym treningiem efektywne przerwanie masturbacji powinno być coraz łatwiejsze. Regularne i systematyczne ćwiczenia pozwalają nie tylko poznać własne ciało i jego reakcje, ale także opóźnić wytrysk i przedłużyć erekcję (a tym samym stosunek).

3. Ćwiczenia na erekcję metodą Masters and Johnson

Problemem wielu mężczyzn jest przedwczesny wytrysk, który prowadzi do wstydu, frustracji i obniżenia samooceny. A tymczasem można – i warto – temu przeciwdziałać. Jednym ze sposobów jest metoda uciskowa Mastersa Johnsona, która pozwala na lepszą kontrolę momentu ejakulacji. Ćwiczenia na opóźniony wytrysk i sprawność seksualną – tzw trening Masters&Johnson – to trening, który działa na wzmocnienie erekcji i ją przedłuża. Trening Masters Johnson może być wykonywany w parze (we współpracy z partnerką) lub indywidualnie (wtedy jest to tak zwany trening masturbacyjny).

Na czym polega to ćwiczenie? Trening ten polega na powstrzymaniu ejakulacji poprzez mocne uciśnięcie żołędzi przez kilka sekund. Kluczem jest ucisk penisa w stanie erekcji na złączeniu jego trzonu z żołędzią, dokładnie na wędzidełku. W tym celu należy chwycić penisa w określony sposób (kciuk musi być umieszczony na wędzidełku, a pozostałe palce w okolicy rowka wokół żołędzi), a następnie silnie go uciskać przez 3 – 4 sekundy (pamiętając o tym, aby nie powodować bólu, zastosowanie go we właściwym momencie natychmiast skutecznie powstrzymuje wytrysk). Po okołu 30 sekundach można kontynuować stosunek lub masturbację. Należy pamiętać, że ucisk można zastosować tylko w momencie pełnego wzwodu penisa i nie powinien on sprawiać bólu.

Trening uciskowy Masters i Johnson warto wykonywać przy każdej nadarzającej się okazji. Systematyczne stosowanie tej metody może rozwiązać (lub zmniejszyć) problem przedwczesnego wytrysku już po kilku miesiącach od rozpoczęcia treningów. Dodatkowo ciekawostką jest, że metoda na powstała na bazie metody Semansa, którą opisaliśmy wyżej.

4. Tantra – mistyczne ćwiczenia na potencję i erekcję

Jak poprawić sprawność seksualną u mężczyzn? To pytanie pojawia się nie tylko w rozważaniach seksuologów czy lekarzy, ale także samych zainteresowanych panów. Wszak sprawność seksualna, wydłużenie erekcji i potencji oraz zagadnienia dotyczące tego, jak poprawić sztywność członka to jedne z najważniejszych dylematów męskiego życia seksualnego. Nie dziwi zatem fakt, iż wielu z nich szuka sposobów na utrzymanie podniecenia i „stanu gotowości” przed dłuższy okres czasu. Niektórzy przekonują, iż skutecznym sposobem na znacznie dłuższą erekcję jest joga tantryczna. Co warto podkreślić – ludziom Zachodu tantra kojarzy się z powolnym seksem, skomplikowanymi pozycjami i często perwersją. A tymczasem nie jest to prawdą.

Czym jest tantra (którą nazywamy też jogą miłości)? Otóż jest to ezoteryczny zbiór ksiąg hinduskich, który opisuje praktyki seksualne. Według tej księgi tantra joga jest świadomym aktem miłości, który pozwala obudzić zmysły i namiętność. A także odzyskać radość z cielesnego połączenia. I co ważne – tantra umożliwia wydłużenie erekcji, a w konsekwencji przedłużenie aktu seksualnego. I chociaż tantra nie przynosi natychmiastowych efektów (wymaga czasu i cierpliwości), to ćwiczona regularnie wzbogaca seksualność partnerów, buduje ich bliskość oraz wzmacnia harmonię i namiętność. Tantra opiera się na dotyku, a sam orgazm – chociaż ważny – jest tylko jednym z elementów rozkoszy, do którego dochodzi się długo i cierpliwie.

Sposobem na czerpanie z dobrodziejstw tantry jest opanowanie pewnych ćwiczeń, które są niezwykle pomocne w wydłużeniu erekcji i potencji. Ćwiczenia tantryczne mogą być różne, jednak te najbardziej znane to masaż jąder i wielki ciąg.

4.1 Masaż jąder

Masaż jąder to ćwiczenie, które doskonale wzmacnia i wydłuża erekcję. Składa się z kilku podstawowych elementów, które należy wykonać po kolei:

 1. pocieranie dłoni (aż do wytworzenia się ciepła),
 2. uciskanie jąder – każdego oddzielnie (ilość uścisków ma równać się ilości lat mężczyzny, a wykonywany masaż powinien być na granicy lekkiego bólu),
 3. potrząsanie jądrami (ręce powinny być ułożone w koszyczek),
 4. odciąganie podstawy moszny,
 5. delikatne oklepywanie boków jąder,
 6. odciąganie penisa w dół i do przodu.

Masaż jąder jest skomplikowany i długotrwały, ale według miłośników tantry przynosi doskonałe rezultaty. Co warte podkreślenia – należy go wykonywać tylko raz dziennie, najlepiej od razu po przebudzeniu.

4.2 Wielki ciąg

Wielki ciąg to ćwiczenie oddechowe, które pozwala wydłużyć erekcję i zmaksymalizować orgazm. Jego istota polega na głębokim oddychaniu, które umożliwia zwizualizowanie przenoszenia energii z bioder kobiety do penisa, jąder, kręgosłupa i głowy, a następnie powrót tej energii (tą samą drogą) do ciała partnerki. Dzięki temu erekcja jest dłuższa, a orgazm znacznie pełniejszy.

Czy tantra pozwoli mi uzyskać natychmiastowe rezultaty?

Niestety nie, a mimo to tantra staje się coraz popularniejsza. Jej zwolennicy przekonują, iż to doskonały sposób nie tylko na przedłużenie aktu seksualnego, ale także na budowanie bliskości i intymności. Na pewno wymaga dużo czasu, cierpliwości i systematyczności, ale efekty mogą być pozytywne i bardzo zaskakujące.

5. Trening aerobowy na potencję

Wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na potencję – to fakt, który został udowodniony naukowo (obniżają ryzyko wystąpienia problemów z erekcją aż o jedną trzecią). Jednym ze skuteczniejszych sposobów na podniesienie sprawności seksualnej jest trening aerobowy (zwany też tlenowym, czy treningiem cardio), podczas którego komórki mają stały dostęp do tlenu transportowanego we krwi. Ćwiczenia tlenowe nie są bardzo intensywne, ale dosyć długie – są to szybkie spacery, pływanie, bieganie czy jazda na rowerze. Specyfika treningu aerobowego sprawia, iż jest on doskonałym sposobem na poprawienie potencji. Dlaczego? Otóż powodów jest co najmniej kilka:

 • spalanie tłuszczu, a tym samym zwiększanie energii (a im więcej energii, tym bardziej udane życie seksualne),
 • poprawa kondycji (jakże ważna w kontekście potencji),
 • wzrost odporności (za osłabioną potencję często odpowiadają wirusy i bakterie, a zwiększona odporność to gwarancja zdrowia).

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż regularne ćwiczenia tlenowe zwiększają ilość wydzielanych endorfin. A stan pewnej euforii wpływa na zwiększenie potencji. Dodatkowo aktywność ta wzmacnia serce i cały organizm.

Zatem jak poprawić erekcję poprzez wysiłek wydolnościowy? Regularnie ćwiczyć. Jednak aby tego rodzaju trening przyniósł oczekiwane rezultaty, to warto wykonywać go regularnie – co najmniej 3 – 4 razy w tygodniu.

6. Trening siłowy – czyli fizjologiczne wybudzenie testosteronu

Innym sposobem na zwiększenie potencji jest trening beztlenowy (anaerobowy), zwany inaczej treningiem siłowym. W tym przypadku zależność pomiędzy treningiem a potencją jest bardzo prosta – otóż trening siłowy zwiększa poziom testosteronu w organizmie, który w głównej mierze odpowiada za sprawność seksualną u mężczyzn. Im więcej testosteronu w męskim organizmie, tym większa ochota na seks i większe możliwości w tym zakresie. Jakie ćwiczenia siłowe są najbardziej efektywne? Otóż warto tu wymienić kilka z nich:

 • przysiady,
 • martwy ciąg, czyli podnoszenie z ziemi sztangi z dużym obciążeniem (na wysokość bioder),
 • wyciskanie sztangi  – podnoszenie jej do góry w pozycji leżącej.

Wszystkie wymienione wyżej ćwiczenia przynoszą te same skutki – podnoszą testosteron i zwiększają krążenie krwi w okolicy miednicy, co bezpośrednio wpływa na ukrwienie członka (dzięki czemu erekcja jest silniejsza i trwa dłużej). Jednak na efekty trzeba poczekać. Ćwiczenia siłowe musimy wykonywać regularnie (co najmniej 3 razy w tygodniu), a czas ich trwania nie może być krótszy niż 40 – 50 minut. I co ważne – na rezultaty trzeba cierpliwie poczekać. Zwiększenie ilości treningów (czyli przetrenowanie) lub lekkomyślne wspomaganie ich sterydami (w celu przyspieszenia efektów) może przynieść odwrotne skutki, czyli zmniejszenie potencji.

Jeśli takie ćwiczenia na erekcję nie pomogą należy podjąć inne kroki.

Zaburzenia erekcji – leczenie specjalistyczne, jak to wygląda?

Oto przykłady opisujące jak wygląda leczenie zaburzeń erekcji :

 • Specjalne suplementy wzmacniające potencję i erekcję – wbrew pozorom suplementy, które wpłyną na naszą potencję są naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem, które może pomóc rozwiązać nasze aktualne problemy. Ważne jest, aby wybrać produkt, który wpłyną pozytywnie na naszą fizjologię poprzez naturalny skład, ale także takie, które cieszą się dobrymi opiniami. Jeżeli nie zależy nam na krótkotrwałych efektach – powinniśmy również zwrócić uwagę czy kapsułki te wpłyną na nasz organizm długofalowo, pozwalając w końcu odstawić suplement.  Jak wybrać takie produkty? Wystarczy kliknąć w pogrubiony początek punktu i zobaczyć co aktualnie jest najlepszego na rynku suplementów!
 • Zastrzyki – mężczyzna wstrzykuje sobie do ciał jamistych, za pomocą cieniutkiej igły substancję, która rozkurcza mięśniówkę ciał jamistych i rozszerza jego tętnice. Dzięki temu w ciągu 5-20 minut następuje wzwód, który w zależności od dawki leku utrzymuje się do godziny.
 • Bypassy – w momencie, gdy duże naczynia krwionośne penisa są zniszczone, np. przez blaszkę miażdżycową krew ledwie może nimi płynąć. W takim przypadku lekarz może zlecić wykonanie tzw. bypassów. Zabieg polega na pobraniu żył najczęściej z uda i przeszczepieniu ich do penisa. Ten sposób pomaga zwiększyć ukrwienie a co za tym idzie rozwiązać problem z erekcją.
 • Pompka do penisa – lekarz może także zaproponować używanie pompki do penisa. Plastikowy cylinder mężczyzna zakłada na członka, tak aby szczelnie przylegał do jego nasady. Następnie za pomocą małej pompki wyciąga z cylindra powietrze. Wytworzone w ten sposób podciśnienie sprawia, że krew zaczyna stopniowo wypełniać ciała jamiste członka. Kiedy mężczyzna wyczuje, że już nastąpił wzwód, musi zsunąć umieszczony na końcu cylindra gumowy pierścień uciskowy. Nie zalecamy, aby erekcja utrzymywana przez ucisk pierścienia trwała dłużej niż pół godziny, a tym bardziej by doprowadzać się do skrajnych odczuć. Wszystko musi mieć umiar!

Podsumowanie

Niezależnie od wybranej metody leczenia, bądź ćwiczeń należy pamiętać, że zdrowa dobrze zbilansowana dieta, rzucenie palenia, lepsze wysypianie się oraz unikanie stresu również pozytywnie wpłynie na nasze życie oraz pomoże w leczeniu problemów z erekcją. Jeżeli jednak nie możemy sobie pozwolić, aby zrezygnować z wielu takich rzeczy. Dodatkowo nie jesteśmy w stanie zmienić pracy na mniej stresującą i jeść regularnie dobrze zbilansowanych posiłków – to koniecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem związanym z suplementami (link wyżej lub wystarczy kliknięcie tutaj -> Specjalne suplementy wzmacniające potencję i erekcję). Odpowiednie działania przyniosą pozytywne rezultaty. Jeżeli wspomożemy nasze działania sprawdzonymi środkami – uzyskamy efekty szybko i bez konieczności niepotrzebnych wizyt u specjalistów.

Źródła:
 1. Oettingen, Justyna. „Propozycja postępowania terapeutycznego w przypadku zaburzeń erekcji. Podejście poznawczo-behawioralne.” Psychoterapia 2.169 (2014): 91-105.
 2. Myszkowski, Marcin, Agnieszka Czerska, and Michał Olczyk. „Rola fizjoterapii w rehabilitacji seksualnej osób po uszkodzeniu rdzenia kręgowego.” W: Kawałko B., Kowerski M.(red.). Prace studenckich kół naukowych. WSZiA, Zamość (2007): 53-58.

5 myśli nt. „Wzmocnienie erekcji i potencji – 7 sprawdzonych sposobów

 1. PeteSon

  Nie sądziłem, że napiszę kiedykolwiek na forum o TYCH sprawach, ale niestety. Zaburzenia erekcji skutecznie niszczą mi życie. Od wielu tygodni szukam czegoś, co będzie dla mnie skuteczne, ale ani myślę jeszcze o operacji. Zwalam całą winę nie na problemy z naczyniami krwionośnymi… ale na stres. A dodatkowy stres wywołuje u mnie problem z erekcją i całe koło się zamyka.
  Rozważam na poważnie Viagrę, ale nie chciałbym się w jakikolwiek sposób od niej uzależnić, choćby psychicznie… Chcę po prostu wrócić do dawnej sprawności. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, jak się za to zabrać… PS. Jeszcze nie odwiedziłem lekarza żadnego, bo na samą myśl o uzewnętrznieniu się… Ehh szkoda gadać.

  1. Strażak354

   I nie tylko Ty masz z tym problemy. 😉
   Chociaż za mało się o tym mówi, to prawie 3 miliony Polaków ma problemy z erekcją…
   Przerobiłem już wiele środków i przerobiłem wiele ww. „treningów”. W międzyczasie prawie żona ode mnie odeszła, bo stałem się nie do zniesienia – przyznaję otwarcie.
   Po wielu testach, nieudolnych lekarskich konsultacjach, które tylko sprawiły, że poczułem się jak „podczłowiek” zacząłem szukać na własną rękę.
   Parę naturalnych preparatów dostałem do rąk z polecenia znajomych. Niektóre miały naprawdę zaporowe ceny np. Penis Complete

   1. Peteson

    Ale jak w końcu z efektami? Dały ci cokolwiek te niby „naturalne” środki? Mówią, że tylko viagra naprawdę działa, ale nie chcę się uzależniać od tego natychmiastowego efektu. Co z tego, ze przez parę godzin będzie ok, jak potem trzeba będzie wziąć ją jeszcze raz i jeszcze raz…

    1. Strażak354

     No to spróbuj naturalnych tym bardziej!
     To nie jest tak, że każdemu z każdym problemem z erekcją pomoże, ale jak się nie przekonasz to się nie dowiesz. U mnie najlepiej sprawdził się Vigrogan i to o wiele lepiej od Penis Complete, na który wydałem kosmiczne pieniądze. Spójrz w ogóle na cenę w ogóle https://vigrogan.pl/. Przecież przy tych promocjach mega się opłaca.

 2. kanar31

  Ja ćwiczenia mogę polecić z czystym sumieniem. Już po samym chodzeniu na siłownię poprawia się wydolność i człowiek ma większą ochotę na seks. Krążenie też się polepsza to i z ukrwieniem nie ma problemu.

Dodaj komentarz