Poprawa potencji – najlepsze sposoby!

Poprawa potencji – najlepsze sposoby

Coraz więcej mężczyzn ma problemy z potencją. Jeszcze do nie tak dawna mówiło się, że zjawisko to dotyczy głównie mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia. Aczkolwiek jak wskazują badania i opinie lekarzy specjalistów, to już co trzeci czterdziestolatek zmaga się z tym problemem. Potencja w przypadku mężczyzn oznacza nic innego jak zdolność do erekcji, a także do utrzymywanie wzwodu. Należy pamiętać, iż sfera seksualna w życiu każdego człowieka jest niezwykle istotna, bowiem wpływa także na sferę osobistą, zawodową, życiową, społeczną oraz zdrowotną. 
Spis treści artykułu – nawigacja

Skuteczne sposoby na poprawę potencji

Otóż poprawa potencji to przede wszystkim:

 • odpowiednia diagnoza
 • odpowiednie odżywianie się
 • wspomaganie suplementami na potencję
 • brak stresu
 • wypoczynek

Sposoby na potencję od kuchni – czyli odpowiednie odżywianie

Dieta to jeden z najważniejszych elementów naszej codzienności. Wbrew pozorom, odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu i leczeniu rozmaitym chorobom. Nie inaczej jest właśnie z zaburzeniami potencji. Jeżeli chodzi o kwestię odpowiedniego odżywiania się to należy pamiętać o spożywaniu dużej ilości owoców. Otóż owoce na potencję wpływają doskonale nie tylko na ciało, lecz także na umysł. A zalicza się do nich między innymi:

 • banany, które bardzo dobrze wpływają na zwiększenie ekscytacji oraz poprawę samopoczucia
 • avocado, które powoduje podniesie testosteronu oraz poprawia libido
 • winogrona, które poprawiają krążenie, a także zwiększają erekcję
 • morele, które pobudzają zmysły, jak również wpływają na smak nasienia
 • jabłka, które zwiększają ochotę na seks

Należy więc pamiętać, iż zwiększenie potencji jest możliwe także bez potrzeby stosowania tabletek, ponieważ nie każdy mężczyzna za tą metoda przepada.

Wzmocnienie potencji

Wspomaganie potencji może zostać zrealizowane tak powyżej zostało wspomniane poprzez sposoby naturalne, jak i przez stosowanie środków farmaucetycznych. Naturalnymi metodami są chociażby troska o zdrowe odżywianie. W przypadku tym chodzi między innymi także o odżywianie się produktami niskoprzetworzonymi, jak również stosowanie diety niskosodowej. Dieta niskosodowa bowiem przyczynia się do unormowania ciśnienia tętniczego.

Z kolei wprowadzenie do diety kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3 i omega 6, pozwala na podniesienie odporności na czynniki zewnętrzne oraz unikanie dużej ilości węglowodanów. Natomiast białko jest potrzebne do prawidłowego tworzenia się nasienia, jak również do wytwarzania tlenku azotu, który z kolei odpowiedzialny jest za rozszerzenie naczyń krwionośnych, co umożliwia dopływ optymalnej ilości krwi do penisa.

Skąd się biorą zaburzenia potencji?

U wielu Panów powodem zaburzeń potencji okazują się problemy na podłoży psychicznym. Dotyczy to mężczyzn, którzy mają problem z zaakceptowaniem siebie, bądź najzwyczajniej stresują się odbyciem stosunku seksualnego. Zaburzenia erekcji stają się coraz częstsze wraz z upływem czasu i procesem starzenia się. Dla wielu Panów w każdym wieku lepsza erekcja jest tematem dość żywym i nurtującym, w związku z tym nic więc dziwnego, że od wielu lat na rynku pojawiają się coraz to nowe preparaty na potencję. Do jednego z najpopularniejszych preparatów można zaliczyć Vigrogan, ponieważ jest on uważany z najbardziej skuteczny i bezpieczny preparat, w porównaniu z innymi suplementami.

Źródła:
 1. Zadbaj o mózg, Daniel G. Amen, REBIS, Poznań 2010, wyd.1, ISBN: 978-83-7301-882-2
 2. The Rough Guide Book of Brain Training, Gareth MooreTom Stafford, Rough Guides, 2010, ISBN: 1405381957, 9781405381956

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *