Jak się zabrać za leczenie impotencji?

Jak się zabrać za leczenie impotencji?

Impotencja oznacza niemoc płciową, która dotyczy większości mężczyzn. Jest to dysfunkcja seksualna polegająca na zaburzeniach erekcji. Objawia się całkowitym brakiem erekcji, bądź ejakujacji mimo podniecenia. Należy pamiętać, że problem ten dotyczy sfery fizycznej, jak również psychicznej, ponieważ impotencja wpływa negatywnie na samopoczucie i pewność siebie. Impotencja dotyka w większości przypadków mężczyzn w wieku pięćdziesięciu lat, aczkolwiek zdarza się tak, iż problem ten może dotknąć także mężczyzn w młodszym wieku. Jak wskazują badania i opinie lekarzy, zdarzało się tak, że impotencja dotykała mężczyzn nawet w wieku czterdziestu lat.


Spis treści artykułu – nawigacja

Osoba potrzebująca leczenia impotencji powinna pierw wiedzieć jakie są jej przyczyny

Choć wielu Panów się do tego nie przyznaje, to o zachowaniu sprawności seksualnej myślą równie często, co kobiety w swojej urodzie. Przyczyny impotencji można podzielić na siedem podstawowych grup, a mianowicie:

 1. neurogenne
 2. psychogenne
 3. naczyniowe
 4. hormonalne
 5. jak również występujące na skutek przyjmowania leków

Impotencja – przyczyny i czynniki wynikające z psychiki


Aczkolwiek do jednej z najczęściej występujących przyczyn należą czynniki psychiczne. Bowiem w większości przypadków wiążą się one ze stresem związanym z odbyciem stosunku seksualnego, bądź brakiem doświadczenia w tej sferze. Czynniki psychogenne zaburzeń erekcji można podejrzewać u mężczyzn, u których występują tak zwane erekcje poranne. Z kolei impotencja o podłożu fizycznym polega na zaburzenia wzwodu, których objawy mogą być powodem chorób, takich jak:

 • cukrzyca
 • choroby serca
 • alkoholizm
 • narkomania

Z kolei należy pamiętać, iż około dwudziestu procent mężczyzn cierpi na erekcje z powodu czynników mieszanych. W przypadku tym chodzi o wymieszanie zarówno czynników hormonalnych, jak i tych naczyniowych. Problemy z erekcją bardzo zaniżają poczucie męskiej wartości, w związku z czym pojawia się poczucie zagrożenia, czy ten dany mężczyzna będzie kiedykolwiek w stanie zaspokoić swoją partnerkę. Należy więc nie lekceważyć żadnych niepokojących zmian w naszym organizmie i jak najszybciej udać się do specjalisty w celu ustalenia powodu występowania impotencji i podjęcia w tym celu stosownego leczenia.

Impotencja – leczenie naturalne i dobre medykamenty

Impotencja leczenie. Jeżeli chodzi o leczenie impotencji to należy pamiętać, iż pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć to rzucenie wszelkich używek, takich jak alkohol, czy papierosy. Następnym krokiem jest stosowanie przede wszystkim naturalnych preparatów, które umożliwiają zwiększenie sprawności seksualnej. W preparatach takich powinny się znaleźć:

 • orzechy
 • miłorząb
 • wyciąg z palmy sabałowej
 • pestki dyni
 • żeń-szeń
 • wyciąg z damiany pustynnej
 • jagody jałowca brazylijskiego


Jednym z takich produktów jest z pewnością Vigrogan. Preparat ten zawiera wszelkie składniki, które pozwalają na efektywne leczenie impotencji, a przy tym nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie uczula. Również często stosowanym sposobem leczenia jest używanie pompki próżniowej, a także zastosowanie zabiegu chirurgicznego. Stosowanie pompki próżniowej pozwala na usprawnienie przepływu krwi do naczyń krwionośnych.

Źródła:
 1. Oettingen, Justyna. “Propozycja postępowania terapeutycznego w przypadku zaburzeń erekcji. Podejście poznawczo-behawioralne.” Psychoterapia 2.169 (2014): 91-105.
 2. Gołubiński, Andrzej, et al. “Badanie doplerowskie w diagnostyce zaburzeń erekcji.” Seksuologia Polska 1.1 (2003): 39-43.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *