Impotencja – objawy i symptomy

Impotencja – objawy i symptomy

Współczesna medycyna, która odnosi się do naruszeń związanych z częściową lub całkowitą utratą zdolności mężczyzny do odbycia stosunku seksualnego, używa określenia takiego jak impotencja. Jednak przeprowadzone badania potwierdzają, że 25% kobiet również cierpi na dysfunkcję seksualną, jaką jest impotencja u kobiet. Przedstawicielki płci pięknej w tej chorobie mogą nadal uprawiać seks, ale prawie nie odczuwają przyjemności.


Spis treści artykułu – nawigacja

Rozpoznana impotencja objawia się przede wszystkim problemami mężczyzny w łóżku

Rozpoznanie impotencji można postawić tylko w przypadku mężczyzn, u których ponad 25% czynności seksualnych zakończyło się niepowodzeniem. Często w obecności zaburzeń fizycznych zachowane jest libido, co stwarza dodatkowe problemy psychologiczne.

Impotencja (zaburzenia erekcji) determinuje rzeczywistość mężczyzny z takich naruszeń w jego funkcjach seksualnych, w których nie jest w stanie ukończyć aktu seksualnego. Impotencja, której objawy wskazują na niezdolność do utrzymania erekcji, wymaganej do odbycia stosunku płciowego lub niemożność osiągnięcia ejakulacji, lub kombinację obu, można scharakteryzować, jako całkowitą niezdolność do osiągnięcia ejakulacji lub erekcji lub krótkotrwałe utrzymanie erekcji.

Brak erekcji – pierwszy objaw impotencji

Pierwszą oznaką impotencji u mężczyzn może być brak nie tylko odpowiedniej, ale także spontanicznej porannej i nocnej erekcji. W przypadkach, w których nie ma odpowiedniej erekcji, ale jest nadal spontaniczna, bardziej prawdopodobne jest stwierdzenie, że impotencja jest psychologiczna.
Słaba erekcja. Jednym z ważnych objawów impotencji jest zmniejszenie sztywności penisa i częstości występowania erekcji. Grupa ta obejmuje także niewystarczającą twardość prącia podczas stosunku płciowego.

Niezdolność do utrzymania erekcji. Impotencja u mężczyzn przejawia się, jako przedwczesny wytrysk, czyli niekontrolowane uwolnienie płynu nasiennego, który występuje od razu na początku współżycia seksualnego, a nawet przed nim.

Impotencja psychogenna

Impotencja psychogenna to utrzymująca się niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji koniecznej do odbycia stosunku płciowego z powodu głównie lub wyłącznie czynników psychologicznych lub interpersonalnych.

Psychogenne zaburzenia erekcji często powiązane są z innymi problemami seksualnymi, w szczególności z brakiem pożądania seksualnego i poważnymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja. W tych ostatnich przypadkach pierwotna diagnoza może być trudna, a równoczesne leczenie zaburzenia psychicznego pacjenta może być wskazane, jako pierwszy krok do pozbycia się impotencji.

Czy istnieje coś takiego jak impotencja u kobiet?

Impotencja u kobiet polega na tym że, kobieta można doświadczyć przyjemnego odczucia seksu, ale nie osiąga orgazmu. W przypadku kobiecej impotencji zdolność do podekscytowania z zasady zostaje utracona. Dlatego podczas stosunku płciowego z powodu braku nawilżenia pochwy mogą nawet pojawić się mikropęknięcia w jej obrębie. Czyli podsumowując zaburzenia seksualne u kobiet lub impotencja u kobiet to termin obecnie wykorzystywany, jako kategoria diagnostyczna w psychiatrii i psychologii i dotyczy niezdolności kobiet do funkcjonowania odpowiednio w kategoriach pożądania seksualnego, podniecenia seksualnego i orgazmu.

Impotencja u kobiet związana jest z następującymi objawami:

  • Brak pragnienia intymności.
  • Zmniejszone libido.
  • Niemożliwość odczuwania podniecenia przed seksem.
  • Brak odruchowego nawilżania pochwy przed stosunkiem.
  • Ból podczas stosunku płciowego.
  • Brak satysfakcji i orgazmu.
  • Stan depresyjny.
  • Impotencja u mężczyzn

Początkowe objawy choroby można zaobserwować u mężczyzn w wieku 18-59 lat. Pierwsze oznaki impotencji u mężczyzn wyrażają następujące objawy dysfunkcji seksualnych.

Impotencja w młodym wieku

Ogólnie przyjmuje się, że zaburzenia erekcji stanowią problem starszych mężczyzn. Ale pierwsze oznaki impotencji mogą pojawić się u młodych mężczyzn w wieku poniżej 30 lat. Ten problem wydaje się upokarzający, przynosi poważny wstrząs psychiczny i komplikuje relacje z płcią przeciwną. Mężczyźni mają trudności z przyznaniem do pojawienia się dysfunkcji, ale nie można odroczyć diagnozy i leczenia, ponieważ problem może się pogorszyć. Aby wybrać skuteczną metodę leczenia, niezwykle ważne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego wystąpiła impotencja w młodym wieku.

Źródła:
  1. Sawka, Marek. „Neurogenne zaburzenia erekcji pochodzenia rdzeniowego.” Seksuologia Polska 2.1 (2004): 19-23.
  2. Sieradzki, Jacek. „Zaburzenia erekcji w cukrzycy.” Diabetologia Praktyczna 2.2 (2001): 93-98.

5 myśli nt. „Impotencja – objawy i symptomy

  1. Paweł, Wrocław

    Chciałem zwrócić uwagę jeszcze na problem anabolików.
    Sam parę lat temu zachłysnąłem się efektami jakie dają anaboliki. Szybki przyrost mięśni, pobudzenie – na siłowni zacząłem wymiatać. Tylko, że potem zaczęły się problemy z wypadaniem włosów, okropnymi napadami złości no i… problemami ze wzwodem.
    Poczytałem w końcu, jakie to g**** i jakie skutki uboczne ma – tak, włącznie ze śmiercią.

    Powoli wychodzę z tego szajsu, ale problemy z erekcją nadal są.

    1. bertas

      Właśnie – taki chłystek jeden z drugim to bierze i potem kończą z problemami z potencją albo – co gorsza – z rakiem jąder.

      Co się stało ze zwykłymi odżywkami białkowymi, l-argininą albo korzeniem maca? Przecież to też daje organizmowi kopa, ale sory – bez żadnej pracy na siłowni to nie zrobisz takiej masy jak trzeba.
      Jak już coś brać to właśnie to, co wymieniłem. Paweł, a jak nadal masz problemy z erekcją to do tego dorzuć buzdyganka i po 2 tygodniach zobaczysz różnicę.

    2. Wazys

      Zgadzam się – sam lekarz przepisał mi całą listę ziół, co mam brać na problemy z potencją… Narobiłem sobie ich na własne życzenie, bo beznadziejnie się odżywiałem i do tego non stop stres w pracy i problemy z dziewczyną. Dramat – 25 lat i nagle masz problemy z impotencją.
      Nie miałem kompletnie kupować sobie 15 różnych tabletek i ich łykać, dlatego sprawdziłem co ma taki skład:
      – buzdyganek naziemny
      – korzeń maca
      – l-arginina
      – cynk
      – palma sabałowa

      I stanęło na vigroganie, bo miał wszystko w składzie i do tego najlepsze opinie – ja tym tylko się kieruję i najlepiej na tym wychodzę. Szczególnie opinia p. Tomasza mnie przekonała, niesamowite, jak można o 180 stopni zmienić swój związek, polecam poczytać https://vigrogan.pl/

  2. tyms1234

    Miałem epizod depresyjny i potwierdzam – impotencja to normalne w takim stanie. Ale jeśli nie masz siły wstać z łóżka albo zrobić sobie zakupów, to naprawdę nie myślisz o seksie.

  3. nadciśnienie

    Jak u mnie zaczęły się problemy z impotencją byłem załamany. Pierwszy, drugi raz zwaliłem na stres. Każdemu może się zdarzyć. Ale po miesiącu zorientowałem się, że to zdarza się praktycznie regularnie.
    Szczerze – pomyślałem sobie, że pora do piachu. No jak człowiek z życia nie może mieć już żadnej przyjemności tylko wiecznie się od niego wymaga i na niego narzeka… to po co żyć?
    Albo wyjechać gdzieś w ciepłe kraje i nie wracać.
    Z drugiej strony, wybrałem się do lekarza na dość rutynowe badania – glukoza, zmierzenie ciśnienia i cholesterolu. No i okazało się, że niezłe nadciśnienie mam i grozi mi praktycznie miażdżyca.
    Lekarz w wywiadzie zorientował się, że właśnie problemy z ciśnieniem przejawiały się impotencją.

Dodaj komentarz